Search website

Twoja własna siłownia

Jesteś osobą aktywną fizycznie i niemal codziennie musisz odbyć swój trening? Jeżeli do tego jeszcze pracujesz lub się uczysz i masz własną rodzinę, może być faktycznie ciężko o regularne ćwiczenia.

Biorąc pod uwagę ile czasu traci się na dojazdy z pracy na siłownię, a z siłowni do domu, możemy uznać, że nie starczy nam dnia na resztę obowiązków, które na nas czekają. Szczególnie gdy przemieszczamy się komunikacją miejską. Czekanie kilka lub kilkanaście minut, to wieczność dla osób zajętych. Sam trening natomiast powinien trwać minimum godzinę. Dodajmy do tego czas na przebranie i ewentualny prysznic. Siłownia dla niektórych staje się zatem drugim domem, a nawet pierwszym, skoro tak mało czasu pozostaje nam na spędzanie czasu z rodziną.  Ludzie na pewno często Ci radzą, aby odpuścić. Inni podpowiadają, aby ćwiczyć w domu. O ile to pierwsze odpada, o tyle ćwiczenie w domu to nie taki głupi pomysł. Dlaczego by nie stworzyć swojej własnej mini siłowni?

pulsometr (sxc.hu)

pulsometr (sxc.hu)

Nie potrzebujesz dużo sprzętu. Jednak nawet kilka hantli i ławeczka zajmą sporo miejsca w pokoju. A więc pokój odpada, salon również. Ale wystarczy przejrzeć projekty domów piętrowych, by zobaczyć jak można dobrze rozplanować pomieszczenia. Oczywiście, jeśli budujesz nowy dom, to tym lepiej dla Ciebie. Od razu zaznacz w planie wydzielone miejsce na małą siłownię na piętrze. Gdy jednak nie masz zamiaru się przeprowadzać, dobrym pomysłem będzie ulokowanie sprzętów w piwnicy, garażu lub w pomieszczeniu gospodarczym.

Więc czego potrzebujesz?

Podstawowe wyposażenie domowej siłowni, to regulowane hantle lub zestaw hantli o różnej wadze. Poza tym niezbędna jest sztanga z talerzami oraz ławeczka.

2 responses on Twoja własna siłownia

  1. Własna siłownia to moje największe marzenie. Mam nadzieję, że jak odłożę odpowiedni dużo pieniędzy to uda mi się tak w moim domu stworzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *