Search website

Remont dla leniwych

Większość ludzi nie lubi remontów, pochłaniają one dużo czasu i przede wszystkim pieniędzy. Nie zawsze chcemy decydować się na zatrudnienie specjalnej ekipy remontowej. W takiej sytuacji musimy poradzić sobie sami, jest kilka sposobów, by remont nie pochłonął oszczędności naszego życia i aby nie trwał w nieskończoność.

Zmień wygląd mebli
Jeśli nasz szafki się już zniszczyły, stały się już nieco niemodne lub po prostu już nam się nie podobają możemy je zmienić, ale warto przemyśleć inne, mniej kosztowne i  łatwiejsze sposoby. Jednym z nich jest wymiana samych drzwiczek na nowe. Możemy ograniczyć koszty do minimum kupując jedynie specjalną okleinę i przyklejając ją samodzielnie. Zmieni to wygląd szafek i całego pomieszczenia nie do poznania. Musimy tylko wybrać odpowiedni wzór okleiny, wybór jest naprawdę duży. Postarajmy się też, by wykonanie było dokładne, bo nie równe przyklejenie zepsuje cały efekt.

water (sxc.hu)

water (sxc.hu)

Odśwież podłogę
Trudności zaczynają się gdy chcemy zmienić podłogę, kucie starej glazury jest bardzo męczące. Poza tym wytwarza się przy tym mnóstwo kurzu i pyłu. Warto więc wybrać mniej inwazyjny sposób, płytki można odświeżyć, a podłogę przykryć wykładzina lub dywanem. Jeśli zależy nam, by kupić płytki ceramiczne do kuchni zastanówmy się nad ułożeniem ich tylko na jednej ścianie, najlepiej tej najbardziej narażonej na uszkodzenia, czyli nad blatem. Pozostałe ściany można pomalować. Modnym ostatnio rozwiązaniem jest wybór tapety lub fototapety. Dają one świetny efekt, oczywiście jeśli są odpowiednio dobrane do stylu pozostałych elementów kuchni.

Jest wiele sposobów, by oszczędzić czas i pieniądze w czasie remontu. Najważniejsze jest jednak, by nie zapomnieć, że najważniejsza jest jakość produktów i wykonania, bo bez tego po roku lub dwóch czeka nas kolejna przeprawa przez remont.

1 response on Remont dla leniwych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *