Search website

Problem z rumieńcami

Może i zaróżowione od mrozu policzki wyglądają uroczo, ale mocno widoczna siateczka czerwonych naczynek niezależnie od pogody nie wygląda już zbyt atrakcyjnie i na pewno nie jest to zdrowa reakcja. Problem kruchych naczyń krwionośnych dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Wynika on z ich zwiększonej przepuszczalności, przez co nie wytrzymują ciśnienia krwi i pękają. Do czego może to doprowadzić? I jak pielęgnować taką cerę?

Pękające naczynia krwionośne nie tylko słabo wyglądają, ale tez są powodem wielu poważnych problemów dermatologicznych. Cera tego typu jest wyjątkowo wrażliwa i bardzo mało odporna na wszelkiego rodzaju zewnętrzne czynniki. Dlatego należy szczególnie tworzyć twarz przed działaniem temperatury, czy sztucznymi kosmetykami. Wyjątkowo uważać powinnyśmy na wszystkie preparaty zawierające alkohol etylowy, mentol, glikol propylenowy, mocznik, czy kwas witaminy A. Najlepiej stworzyć swoja paletę sprawdzonych kosmetyków opartych wyłącznie na naturalnych i delikatnych składnikach. Do zmywania makijażu stosujmy płyny micelarne, spłukiwanie twardą wodą z kranu może dodatkowo działać podrażniająco, dlatego używajmy wody przegotowanej lub mineralnej.

food(sxc.hu)

food(sxc.hu)

Ważna jest też dieta, powinna być ona bogata w warzywa i owoce, szczególnie te z wysoką zawartością witaminy C, B5 i PP. Warto tez pić soki i herbatki ziołowe: z głogu, fiołka, czy dziurawca.

Jednak jeśli dieta, suplementacja i pielęgnacja odpowiednimi kosmetykami nie pomagają należy zgłosić się do dermatolog Wrocław. Leczenie polega w głównej mierze na laserowym usuwaniu naczynek. Energia świetlna lasera jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi. Wówczas zamienia się w ciepło i przy odpowiednio wysokiej temperaturze niszczy ściany rozszerzonego naczynka, które po pewnym czasie organizm sam usuwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *