Search website

Od tanga po twista

Taniec, podobnie jak jedzenie, jest bardzo ważnym elementem kultury każdego kraju. Chyba w każdym państwie na świecie możemy znaleźć tańce, które wyróżniają daną kulturę od innych. Świadczą one o temperamencie danej nacji.

Flamenco

Taniec hiszpański, pochodzący z Andaluzji i zapoczątkowany przez tamtejszych Cyganów. Nazwa flamenco jednak nie oznacza tylko tańca, ale muzykę, strój i styl bycia, charakterystyczny dla tegoż regionu. Taniec ten można wykonywać solo, w duecie, a nawet w grupach. W stroju przeważają odcienie czarnego i czerwonego. U kobiet elementem obowiązkowym jest długa falbaniasta spódnica i gorset, mężczyźni natomiast zakładają obcisłe spodnie, koszulę i kamizelkę.

Tango

Tango to tradycyjny taniec argentyński, ale także urugwajski. Tango to także muzyka. W Europie taniec ten pojawił się na początku XX wieku w Paryżu. Od 2003 roku rząd Argentyny bardzo wspiera działania marketingowe, prowadzące do promocji narodowego tańca. Jeżeli wybieracie się do Ameryki Południowej, to wycieczka do argentyny okazać się może wspaniałą przygodą i nauką kroków tego namiętnego tańca.

tango

tango

Twist

Rozkwit popularności twista przypada na lata 60 XX wieku. Opiera się od głównie na bardzo energicznych ruchach, między innymi skrętach nóg i bioder. Partnerzy nie trzymają się, tańczą naprzeciwko siebie. Twist ma nawiązywać do muzyki rock and rollowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *