Search website

Niezapowiedziane wakacje

 Leniwy tryb życia

łódka (sxc.hu)

łódka (sxc.hu)

Dwudziesty pierwszy wiek, choć pełen nowoczesnej techniki, zmusza ludzi do wyjątkowo nużącej pracy. Oczywiście mam na myśli „zwykłych śmiertelników”, którzy większość dni w tygodniu poświęcają siedzącej pracy za biurkiem w biurze, by po ośmiu godzinach siedzenia na fotelu wrócić do domu, położyć się na kanapie i oglądać film. Czy takie życie nie jest nudne? Dla jednych to z pewnością spełnienie marzeń – wieczne „nicnierobienie”.

Są jednak tacy, którzy pewnego dnia postanawiają coś zmienić i spontanicznie wyruszają na wycieczkę. Taki wyjazd jest świetną okazją do poznania nowych ludzi, zwiedzenia miejsc, które od dawna chcieliśmy zobaczyć, czy zwyczajnie – odpoczynku. Wiele z nas marzy o wylegiwaniu się na leżaku i popijaniu drinka z palemką na Bahamach. Niestety, w przypadku nieplanowanej podróży mało kogo stać na tak wysoki, a zarazem jednorazowy wydatek. Świetnym rozwiązaniem zatem jest zwyczajny wypad za miasto, piknik, weekendowy wyjazd w góry lub nad morze.

A może nad morze?

Oczywiście każda pora roku wiąże się z konkretnym miejscem. Lato, któremu towarzyszą blisko czterdziestostopniowe upały, jest świetnym okresem, by wybrać się nad polskie morze. Rodziny z dziećmi znajdą mnóstwo atrakcji nad wodą – spacery, kąpiele, czy wyprawy do parków rozrywek to jedynie kropla w morzu (dosłownie i przenośni) możliwości. Są jednak tacy, którzy marzą o samotnej podróży.

Taki wypad to idealna okazja do poznania nowych ludzi, nauczenia się czegoś, lub po prostu… zjedzenia dobrej ryby. Niezależnie od tego kiedy dopadnie cię chęć wyjazdu, oraz jaki punkt obierzesz za swój cel, pamiętaj o jednym – nie samą pracą człowiek żyje, ale przydać ci się może angielski warszawa. W życiu należy także odpoczywać i cieszyć się chwilą.

1 response on Niezapowiedziane wakacje

  1. Oby lenistwo nie poszło w życiu ludzi zbyt daleko. Ruch to zdrowie, dlatego jak najczęściej należy się oddawać wszelkim formom aktywności fizycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *