Search website

Dlaczego mały dom jest lepszy?

Budujesz dom, ale nie masz jeszcze projektu? To dobrze! Bo koniecznie musisz zastanowić się czy wolisz mieszkać w małym, czy dużym domu. Jest to decyzja, która będzie ciągnąć się za Tobą przez wiele lat, dlatego musi być dobrze przemyślana.

wnętrze (sxc.hu)

wnętrze (sxc.hu)

Zacznij od przeglądania katalogów. Zobacz jakie są projekty małych domów, a jak wyglądają domy o dużym metrażu. Warto, abyś zwizualizował sobie życie w jednym i drugim. Czy lubisz ogromną przestrzeń i wielkie powierzchnie? Czy masz na to odpowiednio dużo pieniędzy? Bo oczywiście, jeśli chcesz żyć w luksusowych wnętrzach, na pewno będzie to łatwiejsze w przypadku małego metrażu. Sama budowa willi jest kosztowna i jeśli nie jesteś bardzo zamożny, możesz przez lata być zmuszonym do mieszkania w surowych i niewykończonych wnętrzach! Lepiej zatem postawić na małe, ale bardziej ekonomiczne mieszkanie.

Zaletą małego domu jest także to, że jest tańszy w utrzymaniu. O wiele łatwiej jest ogrzać niewielki metraż, bo ciepło  nie rozprasza się po dużych przestrzeniach, ani nie ucieka tak szybko. Można jeszcze dodatkowo oszczędzić na nowoczesnych sposobach ogrzewania. Polecamy panele solarne, na które teraz można dostać dofinansowanie. Do mniejszego domu potrzebujesz mniej solarów, za czym idzie kolejna oszczędność. Drugim dobrym sposobem ogrzania małej powierzchni jest kominek z rozprowadzeniem ciepła. Tani  zarówno w instalacji, jak i w utrzymaniu.

Pomyśl tylko jak pięknie będziesz mógł urządzić swój mały domek, skoro zaoszczędzisz na materiałach budowlanych! Niewielkie wnętrze może również być bardzo przestronne, a dzięki dużym oknom wychodzącym na ogród, pomieszczenia zawsze będą widne  i pozornie większe!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *