Search website

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

W wyniku niepełnego spalania węgla, na przykład w przypadku braku dostępu powietrza. Nie ma smaku, zapachu, ani w żaden sposób nie jest drażniący, dlatego niemal nie ma możliwości wykrycia jego zawartości w naszym mieszkaniu. To wszystko jeszcze bardziej utrudnia ochronę przed zatruciem, są jednak sposoby by możliwie zminimalizować prawdopodobieństwo tragedii.

Czym jest to spowodowane?
Przyczyną utleniania gazu jest najczęściej nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także zwyczajny brak wyobraźni. Nawet taka z pozoru niewinna rzecz, jak zaklejenie kratki wentylacyjnej może okazać się tragiczna w skutkach. Winę za ten stan rzeczy ponosi też brak wiedzy i odpowiedniej edukacji Polaków na temat zasad bezpieczeństwa gazowego.

building(sxc.hu)

building(sxc.hu)

Regularna kontrola urządzeń
Przeglądy techniczne instalacji gazowych i kominowych są przeprowadzane zbyt rzadko, przez co mieszkanie nie jest prawidłowo wentylowane. Utlenianie gazu nie jest jedynym niebezpieczeństwem, korzystanie z uszkodzonych, zniszczonych urządzeń gazowych może skutkować również wybuchem. Dlatego warto regularnie kontrolować stan techniczny kuchenek gazowych.

Detektor gazu
Dla zwiększenia pewności warto zainwestować w przenośny detektor gazu. Urządzenie wykrywa obecność trujących i szkodliwych gazów w powietrzu i alarmuje u nich, poza tym czuwa nad pracą wszystkich maszyn, których awaria może spowodować wyciek lub utlenienie gazu. Fakt, że jest on przenośny umożliwia sprawdzanie stanu bezpieczeństwa w różnych wnętrzach i nieruchomościach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *